دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
لیست ۳ سایت برتر ایران در الکسا (Alexa)

سایت الکسا این روزها با تغییرات در معیارهای خود بسیاری از کاربران خود را که صاحب کسب و کار هستند با سردرگمی مواجه کرده است و برخی از سایتها با صعود و برخی دیگر با سقوط رتبه مواجه شده اند؛ اما ملاک تعیین رنک و رتبه الکسا چیست که رتبه برخی سایتها تا این اندازه متحول شده است؟

Digikalacom

دیجی‌کالا نام یکی از وبگاه‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک در ایران است. این وبگاه بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در ایران است و روزانه بیش از ۲ میلیون بازدیدکننده دارد و ۷۰ درصد سهم بازار فروش آنلاین در ایران را از آن خود کرده‌است.

Aparat.com

آپارات یکی از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران است . آپارات در سال ۹۲ از سوی جشنواره وب ایران در بخش چندرسانه‌ای برخط، به انتخاب کارشناسان برگزیده شد

Varzesh3.com


ورزش سه یک وبگاه خبری ورزشی فارسی‌زبان است که در سال ۱۳۸۹ آغاز به کار کرد. این سایت شامل: خبرهای ورزشی، رده‌بندی لیگ‌ها و تورنمنت‌های پرهوادار، پخش زنده و نتایج زنده بازی‌ها، ویدئوهای ورزشی، روزنامه‌های ورزشی، تصاویر بازیکنان و پیش بینی و … می‌باشد. ورزش ۳، چهارمین وبگاه پربازدید در ایران و پربازدیدترین وبگاه ورزشی ایرانی است .لیست بالا، ۳ سایت پربازدید ایران با توجه به رده بندی سایت الکسا است؛ با توجه به ترفندهایی که در دستکاری بازدیدهای مصنوعی سایتها اخیراً مشاهده شده و برخی عوامل از جمله سرتیفای نکردن اکانت الکسا رده بندی فوق از درجه اهمیت چندانی برخوردار نیست و حدودی محسوب می شود اما بسیاری از کاربران و صاحبان کسب و کار به اشتباه تنها به استناد به رتبه الکسا، کیفیت کاربران یک سایت را ارزیابی کرده و این درحالیست که ترفندهای بسیاری برای دور زدن روش های ارزیابی این سایت برای رتبه بندی وجود دارد.

منبع متن :

https://www.alexa.com/topsites/countries/IR

و ویکی پدیا ، دانشنامه آزاد : دیجی کالا – آپارات و ورزش سه