امروز : جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - شما در نگار 1388 » تغییر نام کاربری در وردپرس هستید!
تغییر نام کاربری در وردپرس

همان‌طور که می‌دانید در هنگام نصب وردپرس نام کاربری در این سیستم مدیریت محتوی بصورت پیش‌فرض Admin قرار داده شده است که کاربران به راحتی قادر هستند نام کاربری ادمین را در وردپرس به نام مورد نظر خود تغییر دهند. چنانچه بعد از به پایان رسیدن مراحل نصب در وردپرس شما نام کاربری admin را تغییر نداده باشید دیگر قادر به تغییر نام کاربری admin در وردپرس نخواهید بود و با رفتن به تنظیمات وردپرس تنها می‌توانید نام نمایشی این شناسه را تغییر دهید.

زمانی‌که نام کاربری در وردپرس admin در نظر گرفته شده باشد سایت وردپرسی شما نیز آسیب پذیرتر خواهد بود زیرا زمانی‌که نفوذگر در صفحه‌ی ورود وردپرس شناسه را admin وارد کند به راحتی مشخص خواهد شد که شناسه سایت مورد نظر ادمین است چرا که در صورت صحیح بودن نام کاربری (admin) تنها پیام “رمز وارد شده برای نام کاربری admin نادرست است” به نمایش در خواهد آمد که حاکی از صحیح بودن شناسه admin است و نفوذگر با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به دستیابی به رمز شما می‌کند.

 


در این نوشته با آموزش چگونگی تغییر نام کاربری admin در وردپرس در خدمت شما دوستان هستیم که در ابتدا برای اطمینان بیشتر از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه نموده تا در صورت بروز مشکل به راحتی آنرا رفع کنید. ابتدا از طریق هاست وردپرس خود به phpmyadmin رفته و پس از بارگذاری صفحه تازه از سمت چپ پایگاه داده ای که وردپرس را در آن نصب نموده‌اید انتخاب نمایید سپس از جداول وردپرس جدول wp_users را انتخاب کنید و در مرحله‌ی بعد ردیف admin را انتخاب و برای ویرایش Edit را بزنید و در مرحله‌ی آخر در قسمت user_login نام کاربری admin را به نام کاربری دلخواه تغییر داده و برای ذخیره‌ی تغییرات بر روی دکمه‌ی Go کلیک نمایید.

منبع : وبلاگ ماندگار وب

کامنت شما ثبت نشد ! لطفا دوباره تلاش کنید.